El-selejtező – A Honvéd horvát, a Fehérvár svájci vagy francia ellenféllel találkozhat

A Magyar Kupa-győztes Budapest Honvéd a horvát Lokomotiva Zagreb, a legutóbb bajnoki második MOL Fehérvár FC pedig a svájci Servette vagy a francia Reims csapatával játszik a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, ha a másodikból továbbjut.

A keddi, nyoni sorsoláson az is eldőlt, hogy mindkét magyar csapat hazai pályán lépne pályára szeptember 24-én.
A párharcok egy – zárt kapus – mérkőzésen dőlnek el. Döntetlen esetén hosszabbítás, majd büntetőpárbaj következik, a győztes pedig a selejtező rájátszásába jut.
A selejtező második fordulójában a Honvéd a svéd Malmővel játszik itthon, a Fehérvár pedig a máltai Hiberniansszel idegenben szeptember 17-én.

Európa-liga, selejtező, 3. forduló, párosítások:
Hibernians FC (máltai)/MOL FEHÉRVÁR FC-Servette (svájci)/Stade de Reims (francia)
BUDAPEST HONVÉD/Malmö (svéd)-Lokomotiva Zagreb (horvát)
Sarajevo (bosnyák)-Asztana (kazah)/Buducnost Podgorica (montenegrói)
Sheriff (moldovai)-Inter Escaldes (andorrai)/Dundalk (ír)
Ararat-Armenia (örmény)/Fola Esch (luxemburgi)-Celje (szlovén)
Riga (lett)/Tre Fiori (San Marinó-i)-Celtic Glasgow (skót)
KuPS (finn)/Slovan Bratislava (szlovák)-Süduva (litván)
Legia Warszawa (lengyel)-Sileks (macedón)/Drita (koszovói)
KÍ (izlandi)-Connah’s Quay Nomads (walesi)/Dinamo Tbilisi (georgiai)
Djurgarden (svéd)/Europa (gibraltári)-CFR Cluj (román)
Linfield (északír)/Floriana (máltai)-Flora Tallinn (észt)/KR Reykjavík (izlandi)
Nömme Kalju (észt)/Mura (szlovén)/AGF Aarhus (dán)-PSV Eindhoven (holland)
Sporting Lisboa (portugál)-Viking (norvég)/Aberdeen (skót)
Charleroi (belga)-Sfintul Gheorghe Suruceni (moldovai)/Partizan Beograd (szerb)
Ventspils (lett)/Rosenborg (norvég)-Alanyaspor (török)
Kukesi (albán)/VfL Wolfsburg (német)-Deszna Csernihiv (ukrán)
Teuta (albán)/Granada (spanyol)-Lokomotiv Tbiliszi (georgiai)/Dinamo Moszkva (orosz)
Rijeka (horvát)-Arisz Szaloniki (görög)/Kolosz Kovalivka (ukrán)
St. Gallen (svájci)-AEK Athén (görög)
LASK (osztrák)-DAC (szlovákiai)/Jablonec (cseh)
Shamrock Rovers (ír)/AC Milan (olasz)-Bodö/Glimt (norvég)/Zalgiris Vilnius (litván)
Botosani (román)/Skendija (macedón)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár)/Tottenham Hotspur (angol)
Bala Town (walesi)/Standard Liege (belga)-Vojvodina (szerb)
Rosztov (orosz)-Makkabi Haifa (izraeli)/Zeljeznicar (bosnyák)/Kairat Almaty (kazah)
Progres (luxemburgi)/Willem II (holland)-Lincoln Red Imps (gibraltári)/Glasgow Rangers (skót)
OFI Kréta (görög)/Apollon Limasszol (ciprusi)-Hammarby (svéd)/Lech Poznan (lengyel)
Besiktas (török)-Borac Banja Luka (bosnyák)/Rio Ave (portugál)
Topolya (szerbiai)/FCSB (román)-Riteriai (litván)/Slovan Liberec (cseh)
Laci (albán)/Hapoel Beer-Sheva (izraeli)-Coleraine (északír)/Motherwell (skót)
IFK Göteborg (svéd)/Köbenhavn (dán)-Piast Gliwice (lengyel)/Hartberg (osztrák)
Osijek (horvát)/Basel (svájci)-Anorthoszisz (ciprusi)
Neftcsi (azeri)/Galatasaray (török)-Renova (macedón)/Hajduk Split (horvát)
Viktoria Plzen (cseh)-Sönderjyske (dán)
Kaysar Kyzylorda (kazah)/APOEL (ciprusi)-Olimpija Ljubljana (szlovén)/Zrinjski (bosnyák)
CSZKA Szófia (bolgár)/BATE Boriszov (fehérorosz)-B36 Tórshavn (feröeri)/TNS (walesi)